شناسه یکتا ایدی اندروید Unique Identification اندروید استودیو

شناسه یکتا ایدی اندروید Unique Identification اندروید استودیو

شناسه یکتا ایدی اندروید Unique Identification اندروید استودیو

شناسه یکتا برنامه نویسی اندروید

Unique Identification ، عرض سلام و ادب خدمت کاربران گرامی سایت خانه اندروید قصد داریم آموزش بدست آوردن ایدی منحصر به فرد سیستم عامل اندروید رو خدمتون ارائه بدهیم. که امیدوارم مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیره این ایدی از جمله ایدی های منحصر به فرد و یکتاست که به هر دیوایس اندرویدی  توسط سیستم عامل اندروید ،  زمانی سیستم عامل نصب می شود به هر کدام از سیستم عامل ها تخصیص داده می شود و ممکن هست با ریست فکتوری ایدی جدید تولید شود. ولی افرادی خیلی کمی هستن که شاید ۲ درصد از افراد بازگشت به تنظیمات کارخانه رو فراخوانی کنند که باعث میشه ایدی جدیدی به سیستم عامل و دیوایس تخصیص داده شود.

شاید این سوال توی ذهن شما باشه با این ایدی منحصر به فرد چه کاری میشه انجام داد : خیلی از اپلیکیشن ها بر پایه این موضوع اومدن application رو طراحی کردن که فقط روی یک device  اجرا می شود. یعنی بدین ترتیب که فقط اپلیکیشن با دیوایس مورد نظر اجرا می شود و چنانچه ایدی دیوایس تغییر کند کاربر نمی تواند اپلیکیشن را اجرا کند و باید هزینه پرداخت کند تا اپلیکیشن روی دیوایس کاربر اجرا شود.اما آیا روش دیگری هم وجود دارد که بدون اجازه (پرمیژن)  بتوانیم شناسه منحصر به فردی رو بدست بیاوریم. جواب خیر

حتما بخوانید : فیلم آموزش Push Notifications فایربیس firebase اندروید استودیو

خوب توضیحات کافیست : بریم سراغ آموزش :

پروژه جدیدی را باز کنید سپس اکتیویتی را ایجاد کنید و در بخش جاوا در متد oncreate دستور زیر را تایپ کنید و از اندروید ایدی لاگ بگیرن :

شناسه یکتا برنامه نویسی اندروید

موفق و پیروز باشین.

منبع آموزش : خانه اندروید

 

درباره نویسنده

Admin
جواد محمدی هستم بنیان گذار سایت خانه اندروید علاقمند به زبان برنامه نویسی تحت وب ، اندروید استودیو ، ویندوز اپلیکیشن و خوشحالم که در خدمت شما هستم.

قبل از ارسال دیدگاه

  • قبل از ارسال دیدگاه: لطفا دیدگاه خودتون رو فقط در مورد این مطلب بنویسید.سپاسگزارم.

    دیدگاه های طولانی نادیده گرفته می شوند لذا دیدگاه خودتان را در دو خط خلاصه کنید.

    دیدگاه های که شامل توهین یا متن توهین آمیز اصلا تایید نمی شود.

بدون دیدگاه