طراحی Flat Button توسط style.xml اندروید استودیو

طراحی Flat Button توسط style.xml اندروید استودیو

طراحی دکمه Flat Button توسط style.xml اندروید استودیو

آموزش طراحی دکمه فلت flat style button اندروید استودیو

Flat Button ، عرض سلام خدمت کاربران گرامی سایت خانه اندروید قصد داریم توی این جلسه از آموزش های متنی متریال دیزاین بپردازیم به طراحی دکمه فلت flat button  ، به کمک style.xml ، خدمت شما عزیزان آموزش بدیم توی جلسه قبل که مربوط می شود به استایل دادن به یک EditText خدمتون آموزش دادیم اومدیم و hint تست ادیت رو کاملا زیبا طراحی کرده ایم و توی این جلسه می خواهیم یک دکمه باتن رو به صورت فلت طراحی Flat Button ، با این اموزش همراه ما باشید.

اگر دوستانی که دوست دارن یاد بگیرن که چطور به Edit Text ها استایل بدن می تونند آموزش قبلی رو مشاهده کنند که لینک زیر شما رو به آموزش قبل هدایت می کند.

حتما بخوانید : استایل دادن به Text field ها EditText Style.xml اندروید استودیو

خوب پروژه جدیدی را ایجاد کنید سپس در بخش activitymain و تب xml را انتخاب کنید و سورس کد زیر را برای ایجاد کردن یک باتن اضافه کنید.

همان طور که مشاهده می کنید در بخش xml سورس کد بالا یک باتن را ایجاد کرده ایم که اگر شما بخش preview توجه کنید توی اکتیویتی یک Button اضافه شده است. حال در بخش style.xml که بخش values هست رو باز کنید و سپس سورس کد زیرا را پیست کنید و برای بهتر یاد گرفتن این موضوع لطفا آموزش را دستی وارد کنید.لطفا رنگ دلخواه خودتان را در بخش color اضافه کنید با نام pink و در بخش style فراخوانی کنید.

و حالا نوبت میرسه به فراخوانی style ایی که در قسمت بالا تعریف کرده ایم.

این آموزش کوتاه صرفا جهت ایجاد کردن یک دکمه فلت طراحی شده بود. و امیداریم مورد پسند شما عزیزان گرفته باشه موفق باشین.
منبع آموزش : خانه اندروید

درباره نویسنده

Admin
جواد محمدی هستم بنیان گذار سایت خانه اندروید علاقمند به زبان برنامه نویسی تحت وب ، اندروید استودیو ، ویندوز اپلیکیشن و خوشحالم که در خدمت شما هستم.

قبل از ارسال دیدگاه

  • قبل از ارسال دیدگاه: لطفا دیدگاه خودتون رو فقط در مورد این مطلب بنویسید.سپاسگزارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه شما

کد امنیتی *