ساختار کد نویسی جاوا java

ساختار کد نویسی جاوا java

ساختار کد نویسی جاوا java

ساختار نوشتن کد نویسی جاوا

ساختار کد نویسی جاوا java ، عرض سلام وقت بخیر خدمت شما کاربران گرامی سایت خانه اندروید قصد داریم در این آموزش متنی شما را با ساختار کلی کد نویسی در جاوا آشنا کنیم و به صورت دقیق بتوانید قبل از کد نویسی جاوا با مفاهیم خیلی مهم آن آشنا شوید.لطفا دقت کنید این آموزش نکته و مفاهیم خیلی مهمی دارد که به دقت مطالعه کنید چون وقتی شما در محیط اندروید استودیو کد نویسی می کنید سورس کد جاوا می نویسید.

معرفی ساختار کد نویسی جاوا java:

منظور از ساختار چیست ؟ هر زبان برنامه نویسی از یک قانونی پیروری می کند و شخصی که برنامه نویسی آن زبان را انجام می دهد باید این قوانین و یا ساختار را رعایت کند به این رعایت اصول می گویند ساختار .

اما در این بخش قصد داریم ساختار کد نویسی در جاوا را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم :

۱-زبان جاوا به حروف بزرگ و کوچک حساس است به عنوان مثال دو متغییر int x و int X  تفاوت دارند.به این حساس بودن به انگلیسی Case Sesentive می گویند.

۲-نام کلاس ها باید با حرف اول بزرگ شروع شوند بر اساس ساختار جاوا : مثال    HomeClass

۳-نام متد ها باید با حرف اول کوچیک شروع شوند و حرف دوم بزرگ : مثل متد ()onCreate در اندروید استودیو که با حرف اول کوچیک و حرف دوم بزرگ.

۴-نام فایلی که ذخیره می کنیم باید همنام کلاس باشد حتما دقت کردین وقتی کلاسی در اندروید استودیو می سازید همنام با کلاس شما به آن فایل نامی را اختصاص می دهد.

 

پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش جاوا java مقدماتی

 

موفق و پیروز باشید.

خانه اندروید

درباره نویسنده

Admin
جواد محمدی هستم بنیان گذار سایت خانه اندروید علاقمند به زبان برنامه نویسی تحت وب ، اندروید استودیو ، ویندوز اپلیکیشن و خوشحالم که در خدمت شما هستم.

قبل از ارسال دیدگاه

  • قبل از ارسال دیدگاه: لطفا دیدگاه خودتون رو فقط در مورد این مطلب بنویسید.سپاسگزارم.

    دیدگاه های طولانی نادیده گرفته می شوند لذا دیدگاه خودتان را در دو خط خلاصه کنید.

    دیدگاه های که شامل توهین یا متن توهین آمیز اصلا تایید نمی شود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه شما

کد امنیتی *