کاربرد واحد های اندازه گیری dp و فونت sp اندروید استودیو

کاربرد واحد های اندازه گیری dp و فونت sp اندروید استودیو

کاربرد واحد های اندازه گیری dp و فونت sp اندروید استودیو

آموزش dp و sp واحد اندازه گیری

اندازه گیری dp و فونت sp ، عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما دوستان خانه اندروید قصد داریم آموزش جدیدی و تکمیلی رو راحب dp و sp ارائه بدیم . سوالی که توی ذهن تمامی افراد وقتی برای اولین بار با اندروید استودیو کار می کنند پیش می آید اینکه  وقتی می خواهید عرض و ارتفاع و یا مارجین به دکمه ها و اشیاهای داخل اکتیویتی بدید باید از واحد dp استفاده کنید و این واحد مخفف کلمه Density-Pixels هست که یک واحد اندازه گیری دقیق برای گوشی اندروید است و اینکه چرا دقیقا از این واحد اندازه گیری اندروید استودیو و یا گوگل استفاده میکنند رو در فیلم آموزشی خدمت شما ارائه دادیم.

فونت سایز Scale_Pixels :

Scale_Pixels مخفف sp که برای فونت سایز استفاده می شود در برنامه نویسی اندروید بسیار هوشمند عمل می کند زیرا با تغییر فونت گوشی شما واکنش نشان می دهد و سایز فونتی که شما تنظیم کردین در بخش تنظیمات گوشی با توجه به اون واکنش نشان می دهد و سایز فونت بزرگ و یا کوچیک می شود.

توضیح این قسمت رو در قالب فیلم آموزشی اندروید استودیو آماده کرده ایم که خدمت کاربران گرامی سایت خانه اندروید تقدیم می کنیم تا بهتر با دو  واحد اندازه گیری dp و فونت sp آشنا شوید.

اما فیلم  آموزشی دیگری هم برای هرچه بهتر یادگیری این قسمت خدمت شما دوستان پیشنهاد می دهیم : 

فیلم آموزش استفاده dimens.xml اندروید استودیو

فیلم آموزش استفاده از WebView اندروید استودیو 

لطفا دقت کنید که سایت خانه اندروید برای هر کدوم از آموزش هایی که ارائه می دهد فیلم آموزشی همان قسمت رو تهیه می کنه و خدمت شما دوستان عزیز ارائه می دهیم و از این بابت لطفا فیلم های آموزشی رو دانلود کنید تا بهتر متوجه شوید.

لطفا فیلم آموزشی رو هم ببنید برای توضیحات بیشتر :

کاربرد واحد های اندازه گیری dp و فونت sp اندروید استودیو          حجم فایل ۳۵ مگابایت

پسورد فایل فشرده : homeandroid.ir

موفق باشید.

خانه اندروید

درباره نویسنده

Admin
جواد محمدی هستم بنیان گذار سایت خانه اندروید علاقمند به زبان برنامه نویسی تحت وب ، اندروید استودیو ، ویندوز اپلیکیشن و خوشحالم که در خدمت شما هستم.

قبل از ارسال دیدگاه

  • قبل از ارسال دیدگاه: لطفا دیدگاه خودتون رو فقط در مورد این مطلب بنویسید.سپاسگذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه شما

کد امنیتی *